20 آذر 1398
En | 
ساخت بیش از 2300 واحد مسکن در استان برای رونق بازار و خروج از رکود
در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا مطرح شد؛

ساخت بیش از 2300 واحد مسکن در استان برای رونق بازار و خروج از رکود

تاریخ انتشار: 1398/05/08|   بازدید: 137 |  print
 

سمنان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: ۲ هزار و ۳۳۷ واحد مسکونی در استان به منظور رونق در ساخت و ساز و بازار مسکن ساخته می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان حسین دهقان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ساخت مسکن یک طرح ملی است، افزود: در کشور ۱۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود که سهم استان سمنان از این تعداد ۲ هزار و ۳۳۷ واحد است.

وی ادامه داد: ساخت  467 واحد مسکونی از مجموع تعهد استان برای ساخت مسکن بر عهده راه و شهرسازی و ساخت 1870 واحد بر عهده مردم است.

به گفته دهقان، اداره کل راه و شهرسازی واحدهای مسکونی در تعهدش را در زمین‌های دولتی که در اختیار دارد خواهد ساخت.

سمنان بیش از ۲ هزار هکتار بافت فرسوده دارد

 مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان ابراز داشت: مساحت بافت فرسوده و محدوده هدف استان سمنان برای اجرای طرح بازآفرینی شهری ۲ هزار و ۵۲۹ هکتار است.

وی با بیان اینکه استان سمنان دارای هشت شهرستان و ۲۰ شهر است، ادامه داد: ۱۷ شهر استان دارای محدوده مصوب بافت فرسوده است که در سال های گذشته با اجرای طرح بدنه سازی، نوسازی شبکه های آب و فاضلاب شهری و ساخت بوستان برای احیای بافت های فرسوده در نقاط مختلف شهری استان اقدام شد.

به گفته دهقان، ۶۷۴ هکتار از مساحت بافت فرسوده مربوط به بافت تاریخی،  یک هزار و ۵۰۴ هکتار مربوط به بافت فرسوده و ۳۵۱ هکتار مربوط به سکونتگاه‌های غیررسمی است که در مجموع ۳۲ درصد از جمعیت شهری استان معادل ۱۷۸ هزار نفر در بافت فرسوده سکونت دارند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: سال ۹۸ در کنار توجه به رفع مشکلات زیرساختی، رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده شهرهای سمنان در اولویت قرار دارد و با همکاری دستگاه های اجرایی استان برای اجرای این طرح تلاش می شود.

براساس آمار اداره کل راه و شهرسازی استان، شهر سمنان ۵۰۰ هکتار، شاهرود ۴۳۰ هکتار، دامغان ۳۸۵ هکتار، گرمسار ۲۲۵ هکتار، شهمیرزاد ۱۴۰ هکتار، مهدیشهر ۱۱۰ هکتار، آرادان ۱۰۰ هکتار، ایوانکی ۹۸ هکتار، مجن ۹۰ هکتار، سرخه ۶۰ هکتار، بسطام ۶۰ هکتار، کلاته‌خیج ۴۰ هکتار، درجزین ۳۵ هکتار، بیارجمند ۲۰ هکتار و امیریه ۱۰ هکتار بافت فرسوده دارند.

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد