20 آذر 1398
En | 
آمادگی سازمان ملی زمین و مسکن در رفع مشکلات واگذاری در سطح استان سمنان
در سفر یک روزه رئیس سازمان ملی زمین و مسکن به استان سمنان انجام شد؛

آمادگی سازمان ملی زمین و مسکن در رفع مشکلات واگذاری در سطح استان سمنان

تاریخ انتشار: 1398/06/20|   بازدید: 87 |  print
 

           علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفری به استان سمنان در جلساتی با حضور فرماندار و نمایندگان شهرستانهای گرمسار،آرادان و ایوانکی به بررسی و رفع مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت.

            به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان علی نبیان با تاکید دوباره بر عزم این سازمان در اتمام مسکن مهر های بدون مشکلات حقوقی تا پایان سال جاری در شهرهای بالای 25 هزار نفر، دستور بررسی های لازم برای ایجاد شرایط مناسب جهت تهاتر مسکن مهرهای باقیمانده شهر سمنان با زمین های بافت فرسوده این شهر را صادر کرد.

           براساس این طرح زمین های ساکنان بافت فرسوده شهر سمنان با واحدهای مسکن مهر معاوضه خواهد شد. این طرح در راستای سیاست های وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساماندهی بافت ناکارامد شهری انجام خواهد شد.

           معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در دیدارهایی که با نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه و شهرداران این شهرها داشت به درخواست آنها برای واگذاری زمین با کاربری های عمومی از جمله واگذاری زمین برای پارکینگ عمومی، تاسیسات شهری و فضاهای آموزشی رسیدگی و تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ کرد.

          توسعه شهر جدید ایوانکی،  تعیین تکلیف زمین با کاربری آموزشی در شهر سمنان و تخصیص زمین برای طرح اقدام ملی از دیگر بحث های مطرح شده در سفر مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن به استان سمنان بود.

        وی در بخش دیگری از این دیدار ضمن ابراز خرسندی از عملکرد یگان حفاظت اراضی اداره کل، تاسیس این یگان در کشور را کمک بزرگی در جهت رفع تصرفات و دخل و تصرف در زمینهای دولتی عنوان کرد و افزود؛ با تلاش و گشت زنیهای ماموران این یگان فقط در ایام نوروز امسال بیش از 252 مورد رفع تصرف  آنی در سطح کشور داشتیم  که هنوز به مرحله ارجاع به مراجع قضایی نرسیده بود.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد