يکشنبه، 18 خرداد 1399
En | 
خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع است

خرید و فروش امتیاز مسکن ملی ممنوع است

تاریخ انتشار: 1399/01/27|   بازدید: 62 |  print
 

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان اعلام کرد؛ براساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان، حسین دهقان مدیرکل بیان داشت؛ ثبت نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیرقانونی و نیز ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست و چه بسا پس از بررسی شرایط قانونی فرد ثبت نام کننده غیرواجد شرایط تشخیص داده شود و به این ترتیب مدارک آن از جمله کد رهگیری و ... فاقد هرگونه ارزش است. لذا خرید و فروش  آن فقط باعث از بین رفتن سرمایه خریدار می شود.

وی با اشاره بر ممنوعیت واگذاری امتیاز واحدهای طرح ملی مسکن، گفت: امتیاز این قبیل افراد باطل می شود. همچنین واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات پیگرد قانونی دارد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان تصریح کرد: در صورت مبادرت به واگذاری امتیاز به غیر، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف، امتیاز آنها باطل و افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره مند نخواهند شد.

دهقان در پایان تأکید کرد: برگه پرینت ثبت نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیرقانونی است. 

اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد