05 مهر 1400
En | 
اولین مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان منصوب شد.
 

اولین مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان منصوب شد.

شنبه، 11 خرداد 1398 | Article Rating

با صدورحکمی از سوی محمد اسلامی سرپرست اداره کل و رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان سمنان منصوب شد.

          به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان  در این حکم که توسط مهدی عبوری معاون توسعه مدیریت و منابع  وزیر راه و شهرسازی در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل راه و شهرسازی استان سمنان تسلیم شد، اسلامی وزیر راه و شهرسازی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سید کمال الدین میرجعفریان سرپرست سابق این اداره کل، حسین دهقان معاون مسکن و بازآفرینی استان را به عنوان سرپرست راه و شهرسازی و رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان سمنان منصوب کرد. 

در متن حکم وزیر راه و شهرسازی آمده است:

          نظر به تجربه و تخصص و تعهد کاری از جنابعالی انتظار دارد با عنایت به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و الگوی اقتصاد مقاومتی و در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و با رعایت قوانین، آئین نامه ها و ستورالعمل های ابلاغی، از طریق بکارگیری صحیح و مطلوب منابع و ظرفیت های موجود در استان نسبت به انجام وظایف و ماموریت های محوله در حوزه مسکن و شهرسازی  با اولویت بازآفرینی شهری و تولید مسکن و توسعه حوزه حمل و نقل و تامین زیرساخت های مربوط، مراقبت های اوليه به عمل آورده و در تعامل با مسئولین محلی در راس آن استاندار محترم و ارتباط منظم با شهرداران اهتمام ویژه به عمل آورید. امید است در سایه توجهات حضرت باریتعالی در خدمت به مردم شریف استان در جهت سرافرازی جمهوری اسلامی ایران موفق و موید باشید.

         بنا به این گزارش پیش از این انتصاب،  سید کمال الدین میرجعفریان  به سمت سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان، منصوب شده بود.

        مهدی عبوری در ابتدای ورود به شهر سمنان پس از حضور در دفتر آیت ا... شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه سمنان با حضور در سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان، طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه عوامل استانی در زمینه ادغام دو اداره کل راه و مسکن استان و تفکیک همزمان آنها به شرق و مرکز استان اظهار امیدواری کرد ماموریتهای اصلی وزارت راه و شهرسازی در استان که همانا به سرانجام رساندن مسکن مهر، بازآفرینی شهری و امور راهسازی با جهش بیشتری در استان سمنان به راه خود ادامه دهد.  

در این مراسم عبوری با اشاره به دو طرح مهم بازآفرینی شهری و مسکن  به عنوان دو طرح مهم در حوزه مسکن اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری می‌تواند موجب رونق ساخت و ساز در بافت فرسوده شهرهای تاریخی همچون سمنان شود.

وی افزود: منابع مالی خوبی برای این طرح پیش‌بینی شده و بخشی از اعتبارات تخصیصی به طرح بازآفرینی شهری امسال به استان‌ها ابلاغ شد. با این حال متاسفانه به دلیل عدم اشراف به طرح بازآفرینی این اعتبارات صرف کارهای دیگری از جمله آسفالت خیابان‌ها و معابر شد که این رویه همخوانی با طرح بازآفرینی ندارد. در همین خصوص از ادارات کل راه و شهرسازی استان ها این انتظار وجود دارد که طرح بازآفرینی شهری را به ویژه دنبال کنند.

معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به سیاست های این وزارتخانه در حوزه مسکن تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن که از دغدغه‌های جدی مردم است برنامه‌های متنوعی برای سال ۹۸ دارد که با اجرای آنها به دنبال این است که حسب تاکیدات رهبری انقلاب، رونق را به این بخش مهم بازگرداند.

         عبوری از برنامه‌ریزی برای تعیین‌تکلیف باقیمانده واحدهای مسکن مهر خبر داد و افزود: در همین راستا امسال ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر کشور تعیین‌تکلیف و تکمیل می‌شوند و تلاش می‌کنیم پرونده مسکن مهر را تا پایان سال ببندیم.

       وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی در حوزه مسکن گفت: در قالب این طرح قرار است که امسال بیش از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی احداث و تحویل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح اقدام ملی می‌تواند به خانه‌دار شدن اقشار متوسط و کم‌درآمد کمک کند افزود: طرح بازآفرینی شهری نیز می‌تواند در مناطق و بافت‌های فرسوده به رونق بازار مسکن کمک شایانی کند.

عبوری با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی به عنوان یکی از بزرگترین وزارتخانه ها در برخی استان ها ۱۰ مدیرکل در حوزه راه و شهرسازی دارد و این موضوع گستردگی مسئولیت را بیشتر می کند، تصریح کرد: ایجاد رونق در ساخت و ساز یکی از اهداف اساسی وزارتخانه در سال‌جاری است و برای تحقق این مهم باید ادارات راه و شهرسازی، شهرداری‌ها، نظام مهندسی و سازمان‌های مردم‌نهادی همچون انبوه‌سازان دست به دست همدیگر داده و در تعامل با هم بستر را برای بازگشت رونق به این بخش فراهم کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی خواستار کمک نمایندگان مجلس به دستگاه‌های زیربنایی همچون راه و شهرسازی شد و گفت: این وزارتخانه برای توفیق در ماموریت‌های خود در این شرایط نیازمند همراهی ویژه نمایندگان است.

وی با بیان اینکه سیل‌های امسال خسارات زیادی به زیرساخت‌های این وزارتخانه وارد کرد افزود: در جریان سیل‌های امسال ۱۴ هزار کیلومتر از راه‌های کشور آسیب دید.

عبوری از آسیب به ۷هزار دهنه از پل‌های کشور در بارش‌های سیل‌آسای امسال خبر داد و افزود: زیرساخت‌های ما در جریان این بارش‌ها بیش از ۴هزار میلیارد تومان آسیب دیده است.

وی به وقوع سیل در استان سمنان طی روزهای اخیر اشاره و اظهار کرد: باید با ابزار و امکانات موجود به جنگ سیل رفت؛ البته بخشی از تغییر کاربری‌ها یا دست‌اندازی به مسیر رودخانه یا تغییر در مسیل‌های سیلابی باعث به وجود آمدن سیلاب‌ها شده است؛ اما انتظار داریم به امور زیربنایی توجه شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حوزه ریلی نیز در استان سمنان پروژه‌هایی در دست اقدام است، افزود: در حوزه جاده و زیرساخت نیز پروژه‌هایی در کنار آزادراه «حرم تا حرم» مطرح است که سعی می‌شود با برنامه زمان‌بندی‌شده و اختصاص اعتبار این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

عبوری بیان کرد: در حوزه حمل و نقل هوایی در سفر استانی رئیس‌جمهور و هیأت دولت برای هر دو فرودگاه پیش‌بینی اعتبار خوبی در عرصه بین‌المللی شدن و جابجایی مسافر مصوب شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان، حسین دهقان به‌عنوان مدیرکل جدید معارفه و از خدمات سیدکمال‌الدین میرجعفریان تجلیل شد.

تصاویر
  • اولین مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان منصوب شد.
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها